`ȥ֩`Louboutin Pumps ShoesNike Kobe shoestall ugg bootsuggs boots for salecheap ugg bootschristian louboutin pumpstimberland 8 inch bootsGHD MK4 Gold Stylerchristian louboutin
Αρχική Ο σύλλογος Στίβος Δρόμοι αντοχής Τρίαθλο Links Προκυρήξεις Άρθρα Αθλητές Νέα Φωτογραφίες

Νέα


• Στίβος • Δρόμοι αντοχής • Τρίαθλο

Στίβος


[30 Αυγ 11]

2ο Athens Walkamp 2011

Στο πλαίσιο των αγωνιστικών εκδηλώσεων του ATHENS WALKAMP 2011 πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Στάδιο Σπάτων ημερίδα βάδην με διεθνή συμμετοχή.  Όλοι οι παρευρισκόμενοι δήλωσαν ενθουσιασμένοι τόσο από τις εγκαταστάσεις του κατά γενική ομολογία όμορφου σταδίου αλλά και από τις επιδόσεις που επέτυχαν.
Με πολύ καλές επιδόσεις νίκησαν στις γυναίκες και στα 3.000μ η Δέσποινα Ζαπουνίδου με
επίδοση 13.27.59 και στους άνδρες και τα 5.000μ ο Σέρβος Βλάντιμιρ Σαβάνοβιτς με 20.40.99. Επίσης ξεχώρισε ο Κωνσταντίνος Ντεντόπουλος της Ολυμπιάδας Πάτρας με 21.44.20 λίγα μόλις δευτερόλεπτα πίσω από το ρεκόρ παίδων  (21.36.30) και ενώ ο κάτοχος του ρεκόρ Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ του έδινε ρυθμό βαδίζοντας δίπλα του για να το καταρρίψει. 
Πολύ καλό χρόνο σημείωσε και ο Ζαχαρίας Τσαμουδάκης του ΓΑΣ Ιλισός με 22.47.16 (καλύτερη επίδοση όλων των εποχών στους παμπαίδες) όπως επίσης και Αθανασία Βαίτση του ίδιου σωματείου (γεννηθείσα το 1998) που σημείωσε επίδοση 16.16.97. Από  πλευράς Δήμου Σπάτων παρευρέθησαν ο Αντιδήμαρχος Αθανάσιος Μαργέτης και ο Πρόεδρος του αθλητικού οργανισμού Αντώνης Γεωργάκης, οι οποίοι και εξέφρασαν την επιθυμία να συνεχιστούν τέτοιου είδους διοργανώσεις και είναι στην διάθεση του ΣΕΓΑΣ σε ότι χρειαστεί προς την κατεύθυνση αυτή.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα
3.000μ Γυναικών
1. Δέσποινα Ζαπουνίδου          ΦΟ Αριδαίας     13.27.59
2. Καταρίνα Στρμένοβα           Σλοβακία        14.12.27
3. Εμιλία Πέσιτς                Σερβία          14.44.54
4. Μίλιτσα Κόστιτς              Σερβία          15.02.95
5. Ευαγγελία Βαίτση             ΓΑΣ Ιλισός      15.53.32
6. Μάρτα Μιχαήλοβα              ΠΓΣ             16.06.74
7. Αθανασία Βαίτση              ΓΑΣ Ιλισός      16.16.97
8. Αγγελική Μπαγατέλα          ΓΑΣ Ιλισός      16.38.60
9. Ιουλία Μπαράκου              ΓΣ Καλλιθέας    16.43.99
10. Ντάνιτσα Γκόγκοβ            Σέρβια          16.55.21
11. Έφη Κουρκουτσάκη            ΓΑΣ Ιλισός      17.51.07
12. Νατάσα Κράλλη               Θέρσιππος Ερωεύς 17.59.71
13. Γιέλενα Κόστιτς             Σερβία          18.11.61
14. Ιβόνα Ντόρντεβιτς           Σερβία          18.17.05
15. Νίκη Βλάχου                 ΓΣ Καλλιθέας    18.30.25
16. Ροζέτα Αλκία                ΠΓΣ             18.31.96
17. Νεφέλη Μπαγατέλα            ΓΑΣ Ιλισός      18.32.96
18. Έφη Μάρκου                  Αίολος Πάτρας   19.32.55
19. Γελισαβέτα Ίγκιτς           Σερβία          19.52.38
20. Ραντμίλα Ντιμιτριγιεβίτς    Σερβία          20.02.04
21. Μαρτίνα Γκολουπόβιτς        Σερβία          20.03.65
22. Μίλα Μάνιτς                 Σερβία          20.07.17
Γιοβάνα Ντράσκοβιτς         Σερβία               DNF
5.000μ Άνδρες
1. Βλάντιμιρ Σαβάνοβιτς      Σερβία             20.40.99
2. Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ     ΕΑ Ρεθυμνιακός     21. 23.51
3. Κων/νος Ντεντόπουλος      ΑΕΠ Ολυμπιάς       21.44.20
4. Πέτερ Τίτσι              Σλοβακία            21.56.24
5. Μαρτίν Τιστάν            Σλοβακία            22.36.83
6. Βασίλης Χρυσικός         ΑΕΠ Ολυμπιάς        22.39.31
7. Ζαχαρίας Τσαμουδάκης     ΓΑΣ Ιλισός          22.47.16
8. Παναγιώτης Μουζάκης       ΑΕΠ Ολυμπιάς       23.29.01
9. Μάριος Ντέλιας          Φίλιππος Βέροιας     23.30.65
10. Σάββας Κραβαριώτης      ΑΕΠ Ολυμπιάς        23.35.42
11. Αριστείδης Καρναχωρίτης ΟΦΚΑ Οδυσσέας       23.52.61
12. Αντρέι  Ντολίνσκι      Σλοβακία             24.24.88
13. Γιάννης Βαίτσης        ΓΑΣ Ιλισός           24.34.65
14. Νικόλα Λίλιτς          Σερβία               24.35.50
15. Στράτος Κελεπούρης     Φίλιππος Βέροιας     24.35.64
16. Κόλιν Βέερστεεγκ       Ολλανδία             25.38.24
17. Γιώργος Αδριανός       Θέρσιππος Ερωεύς     26.29.30
18. Παναγιώτης Κουκουτέγος Φίλιππος Βέροιας     26.35.76
19. Νίκος Σαμουρίδης       ΓΑΣ Ιλισός           26.50.17
20. Δημήτρης Τσορδιάς      ΑΕΠ Ολυμπιάς         28.46.41
21. Μίλαν Ζέκοβιτς         Σερβία               31.24.78
Μαρσέλ Φαμπέρ          Σλοβακία             DNF
Οι αγώνες συνεχίζονται και ολοκληρώνονται την Τρίτη στις εγκαταστάσεις των παιδικών εξοχών του Αγίου Αντρέα όπου και θα αναδειχθούν και οι τελικοί νικητές.
by CUBIX
Running News Τρέξιμο