`ȥ֩`Louboutin Pumps ShoesNike Kobe shoestall ugg bootsuggs boots for salecheap ugg bootschristian louboutin pumpstimberland 8 inch bootsGHD MK4 Gold Stylerchristian louboutin
Αρχική Ο σύλλογος Στίβος Δρόμοι αντοχής Τρίαθλο Links Προκυρήξεις Άρθρα Αθλητές Νέα Φωτογραφίες

Νέα


• Στίβος • Δρόμοι αντοχής • Τρίαθλο

Στίβος


[26 Ιαν 12]

Βάδην στην Πάτρα


Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθησαν αγώνες βάδην στην Πάτρα.
Πέραν της οργανωτικής επιτυχίας συμμετοχή με μεγάλη επιτυχία και ατομικά ρεκόρ  είχαν πολλοί δικοί μας αθλητές του ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ οι οποίοι έχουν την προπονητική υποστήριξη του Ναπολέων Κεφαλόπουλου.
Το δελτίο τύπου της διοργάνωσης:

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
«ΒΑΔΙΖΩ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ 2012»
ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2012-01-21 - ΠΑΜΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ
ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΔΗΝ ΕΝΤΟΣ ΣΤΑΔΙΟΥ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ
Με μεγάλη αγωνιστική και οργανωτική επιτυχία διοργανώθηκε στην Πάτρα και στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο ο αγώνας θεσμός πλέον «Βαδίζω στην Πάτρα».  Σε αρκετές κατηγορίες το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό και οι επιδόσεις ήταν διεθνούς επιπέδου. Την παράσταση του αγώνα έκλεψε ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ που σημείωσε νέα πανελλήνια επίδοση τόσο στα 30.000μ εντός σταδίου όσο και στα 25.000μ ως πέρασμα του αγώνα. Ο αθλητής της ΕΑ Ρεθυμνιακού σημείωσε στα 30.000μ 2 ώρες 18΄.02΄΄.50 (προηγούμενη επίδοση του Χρ. Καραγεώργου με 2 ώρες 20΄.05) και στα 25.000μ με 1 ώρα 55΄.12΄΄.95 (προηγούμενη επίδοση του Χρ. & Άρη Καραγεώργου με 1 ώρα 56.48).
Στα 20.000μ γυναικών η Δέσποινα Ζαπουνίδου έπεισε για άλλη μια φορά ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση αφού σημείωσε χωρίς πίεση 1 ώρα 37΄.40΄΄.59 που είναι καλύτερη επίδοση από το χαμηλό όριο των Ολυμπιακών Αγώνων.  Να σημειωθεί τέλος ότι είναι η πρώτη φορά για τις γυναίκες που διοργανώνεται αγώνας 20.000μ εντός σταδίου στην Ελλάδα.
Τον αγώνα βοήθησαν με τις ευγενικές τους χορηγίες το «ΧΩΡΙΑΤΙΚΟ» και η «ΑΘΗΝΑΙΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ»
Οι  νικητές ανά κατηγορία
3.000μ Παγκορασίδων Β (99 - 00)
1. Κώστα Ιωάννα         ΠΓΕ             18΄. 38΄΄.91

3.000μ Παμπαίδων Β (99 – 00)
1. Στεφανόπουλος Παναγιώτης     ΑΕΠ Ολυμπιάς        24΄.29΄΄.02
2. Γιακουμέλος Διονύσης    ΑΕΠ Ολυμπιάς        24΄.29΄΄.27

5.000μ Παγκορασίδων Α (97 -98)
1. Βαίτση Αθανασία        ΓΑΣ Ιλισός        26΄.15΄΄.13
2. Σταμάτη Νεκταρία        Κόνδωρ Αγρινίου    26΄.41΄΄.03
3. Μπαγατέλα Νεφέλη        ΓΑΣ Ιλισός        30΄.04΄΄.35

5.000μ Παμπαίδων Α (97 – 98)
1. Σαμουρίδης Νίκος        ΓΑΣ Ιλισός        25΄.50΄΄.45
2. Λυκουριώτης Μιχάλης    ΠΓΕ            26΄.52΄΄.08


5.000μ Κορασίδων (95 -96)
1. Καρρά Καλλιόπη        Κόνδωρ Αγρινίου    26΄.05΄΄.78
2. Κατοχιανού Χάιδω         Κόνδωρ Αγρινίου    26΄.26΄΄.91
3. Μπαγατέλα Αγγελική        ΓΑΣ Ιλισός        27΄.07΄΄.53

15.000μ Παίδων
1. Τσαμουδάκης Ζαχαρίας    ΓΑΣ Ιλισός        1 ώρα 10΄.46΄΄.67
2. Κραβαριώτης Σάββας    ΑΕΠ Ολυμπιάς        1 ώρα 11΄.56΄΄.36
3. Βαίτσης Γιάννης         ΓΑΣ Ιλισός        1 ώρα 17΄.23΄΄.81

15.000μ Νεανίδων (93 – 94)
1. Βαϊτση Ευαγγελία         ΓΑΣ Ιλισός        1 ώρα 23΄.01΄΄.08

15.000μ Εφήβων (93- 94)
1. Ντεντόπουλος Κωνσταντίνος    ΑΕΠ Ολυμπιάς        1 ώρα 08΄.43΄΄.14

20.000μ Γυναικών
1. Ζαπουνίδου Δέσποινα    Φ.Ο. Αριδαίας        1 ώρα 37΄.40΄΄.59
2. Σάρρα Αμαλία        Κούρος            2 ώρες 03΄.38΄΄.88
3. Φυτιλή Παναγιώτα        ΠΓΣ            2 ώρες 20΄.35΄΄.56

30.000μ Ανδρών
1. Παπαμιχαήλ Αλέξανδρος    ΕΑ Ρεθυμνιακός    2 ώρες 18΄.02΄΄.50 ΝΠΡ
2. Ξυπολιάς Κωνσταντίνος     ΓΣ Ελ. Βενιζέλος        2 ώρες 42΄.44΄΄.29
by CUBIX
Running News Τρέξιμο